Yazın Cilt Lekelerine Dikkat

hamilelikte-cilt-lekeleri

Cilt lekeleri nasıl oluşur? Güneş lekelerinden nasıl kurtulurum? Çillerimden kurtulabilir miyim? Ulaşmak için başlığa tıklayınız.

Sıcaklık yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Önümüzdeki günler daha da sıcak olacak. Güneşin zararlı UV ışınlarından cildinizi yeteri kadar koruyamazsanız cilt lekeleri meydana gelir.

 

Cilt Lekelerinde Tedavi Yöntemleri
Cilt lekelerinin tevdi yöntemlerinde kozmetik ürünlerin kullanımından başlayan, peeling uygulamaları ve son yıllarda uygulanan lazer –ışık sistemleri uygulamalarına kadar uzanan geniş bir alan mevcuttur.

 

Cilt lekesinin dikkatli muayenesi yapıldıktan sonra lekenin yapı ve formasyonuna uygun tedavi yöntemi belirlenir, bu tedavi yöntemleri arasında;
Peelingler:Cildin kozmetik yönden önem arzeden üst epidermis tabakasının soyulması işlemidir.
Uygulamada kimyasal asitler(AHA,lactic acid,…) kullanılabildiği gibi mekanik olarak dermabrasion cihazları ile soyulma işlemi yapılır.
Peeling ile cilt lekelerinin soldurularak yok olması amaçlanır.

 

Bu tedavi yöntemi seanslar şeklinde uygulanır,uzun bir süreçtir. Dermokozmetikler ve ilaçlar: Cilt lekeleri tedavisinde kullanılan ilaçlar mevcuttur, bunun yanında çok sayıda dermokozmetik ürün cilt lekelerinin giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Dermokozmetik ve ilaçlar il cilt lekelerinin giderilmesinde kullanılan yöntem yaklaşık peelingler ile yapılan uygulamalarla benzerlik gösterir.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir