Üzüm Lekesi Nasıl Çıkarılır

Üzüm Lekesi Nasıl Çıkarılır, üzüm lekesini ne çıkarır, üzüm suyu lekesi nasıl çıkar?

Günlük yaşantımızda halılarımızda, koltuklarımızda ve kıyafetlerimizde çeşit çeşit lekelerle karşılaşıyoruz. Üstelik bir çok sinir bozucu, çıkmak bilmeyen lekelerle. Fazla maruz kalmasakta canımızı sıkan lekelerden birisi de Üzüm Suyu Lekesi. En azından nar lekesi, şarap lekesi, vişne lekesi olmadığı için sevinebiliriz. Şimdi bu lekeden nasıl kurtulabilirsiniz onu anlatalım.

Üzüm Lekesi Nasıl Çıkar?

Ev hanımlarının genellikle tercih ettiği yöntem bulaşık deterjanıdır. Fakat bulaşık deterjanını daha çok yağlı lekeler için kullanıyoruz. Çünkü sizde biliyorsunuz ki bulaşık deterjanının yağ çıkarma özelliği vardır.

Üzüm lekesinde ise ilk olarak kullanabileceğiniz yöntem tuzdur. Lekelenen bölgenin üzerine bir parça tuz ya da karbonat atıp hafifçe ıslatılarak bunların lekeye işlemelerini sağlamalıyız. Daha sonra lekeli bölge bol su ile durulanmalı.

Üzüm lekesinde kullanabileceğimiz diğer bir yöntem ise soda yani maden suyudur. Hem etkili hem de ucuz bir yöntemdir. Kalanını içebilirsiniz de. Bir şişe maden suyu alın ve lekeli bölgeye dökün. Birkaç dakika bekledikten maden suyu döktüğünüz bölgeyi temiz bir bez ile silin. Daha sonra lekeden eser kalmadığını göreceksiniz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir