Rio de Janeiro Hakkında Bilgi, Fotoğrafları

Rio de Janeiro Hakkında Bilgi, Fotoğrafları, Nerededir, Gezilecek Yerleri Neresidir, konunun devamı için başlığa tıklayınız

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUVWYZ

Yukarıdaki harf tablosundan harflere tıklayarak diğer şehirlere ulaşabilirsiniz.

 

Rio de Janeiro Nerededir

Rio de Janeiro Güney Atlantik’te yer alır. Brezilya’nın en büyük ikinci şehridir. Şehir nefes kesici manzarası, plaj kültürü ve geleneksel karnavalıyla ünlüdür.

Rio de Janeiro Hakkında Kısa Bilgi

Öncelikle Rio de Janeiro‘ya gitmeyi düşünenlere bir müjde verelim. Brezilya’ya vize almak gerekmiyor.
400 yaşından fazla bir geçmişe sahip olmasına rağmen Rio, oldukça modern bir şehirdir. Yaklaşık 1200 km2’lik bir alanı kaplar ve Brezilya’nın en hızlı büyüyen ve en kalabalık şehirlerinden biridir. 10 milyondan fazla sakini ( 6 milyonu şehir içi, 4 milyonu çevresinde ) Rio’yu Brezilya’nın en büyük ikinci kenti yapmaktadır.
Rio’nun en önemli kültürel olayı şüphesiz her Şubat sonu veya Mart başı düzenlenen karnavaldır. Dünyanın her yerinden birçok insanı cezbeder ve yüzbinlerce insan Rio’ nun bu şatafatlı eğlencesine katılır. Karnavalın kaynağı, 15.yy’ da doğuda Portekiz’ deki eğlence geleneğidir.

Rio de Janeiro’da Gezilecek Yerler

  • Rio’nun limanı,
  • 395 metrelik Sugar Loaf Dağı,
  • 704 metrelik Corcovado Zirvesi
  • 1021 metrelik Tijuca tepeleri gibi coğrafi harikalarla çevrilmiştir.

Tüm bu güzelliklerin birleşmesi, bu limanı dünyanın Doğal Yedi Harikası arasına sokmayı başarmıştır.

  • Copacabana ve Ipanema gibi plajları,
  • Hz. İsa’nın heykeli,
  • Maracana Stadyumu
  • Sugar Loaf Dağı, halkının “mucize şehir” olarak nitelendirdiği şehrin en bilinen noktalarıdır. Bu noktalar, karnaval kutlamalarıyla birlikte turistlerin aklında beliren ilk görüntüler arasında yer alır.

Rio de Janeiro’da Ne Yenir

Rio De Janeiro yılın her ayında dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlayan bir şehir olduğu bu şehirde Çin mutfağından, Fransız mutfağına kadar bir çok lezzeti bir arada bulabileceğiniz mekanlara rastlamanız hiçte zor değil. Ancak o kadar yol gelip de, Brezilya yemeklerinin tadına bakmazsanız kendinize oldukça ihanet etmiş olursunuz.
Rio‘nun yöresel yemeği, “feijoada” adı verilen sığır ya da domuz etinden yapılan ve yanında garnitür olarak lahana ya da çeşitli sebzelere sunulan yemekleridir. Brezilya usulü salata ve pilavda bir çok restoranda tadına bakabileceğiniz lezzetler arasında yer alıyor.

Rio de Janeiro Fotoğrafları

Rio de Janeiro Haritası

Rio De Janeiro Harita

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir