Kunming Hakkında Bilgi, Fotoğrafları

Kunming Hakkında Bilgi, Fotoğrafları, Nerededir, Gezilecek Yerleri Neresidir, konunun devamı için başlığa tıklayınız

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUVWYZ

Yukarıdaki harf tablosundan harflere tıklayarak diğer şehirlere ulaşabilirsiniz.

 

Kunming Nerededir

Çin Halk Cumhuriyeti’nin güney batısında yer almaktadır.

Kunming Hakkında Kısa Bilgi

Çin’deki Yunnan Eyaleti’nin başkenti ve en büyük şehridir. Yunnan’ın siyasi, ekonomik, iletişim ve kültür merkezidir. Aynı zamanda çeşitli üniversitelere, müzelere, galeri ve diğer önemli ekonomik, kültürel ve eğitim kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Ekonomik önemi, coğrafi konumundan kaynaklanmaktadır. Güneybatı Çin’de bir ulaşım merkezi olarak hizmet veren, demiryolu ile Vietnam, Burma ve Laos’u karayolu ile birbirine bağlayan, Güneydoğu Asya ülkeleri ile sınırı yakınında konumlanmıştır. Bu konumu da, bu bölgede önemli bir ticaret merkezi haline getirmektedir.

Yaklaşık 2.400 yıllık bir geçmişe sahip olsa da, modernleşme 1910 yılından sonra Hanoi arası demiryolu inşa edildiğinde başlamıştır. Şehir, Çin’in modernleşme çabalarının altında hızla gelişmeye devam etmiştir. Ofis binaları ve konut projeleri hızlı bir tempoda gelişirken, Kunming sokakları da genişlemiştir. Kunming, spor, yüksek gelir seviyesi ve lüks otellerin artmasıyla, özel bir turizm merkezi olmuştur. Kunming Çin’in en ünlü tarihi, kültürel ve en önemli turistik şehirlerden biri arasında yer alıyor. Ayrıca bütün yıl boyunca da hoş bir bahar iklimi hakimdir

Kunming’de Gezilecek Yerler

Siyah Ejderha Havuzu

Baishutai,

Cangshan,

Erhai Gölü,

Ganlan Havzası,

Yeşil Göl Parkı,

Jade Dragon Dağı,

Lancang Nehri

Kunming’de Ne Yenir

Yörenin mutfağı Çin mutfağına göre farklılıklar gösterir. Yemek çeşitleri arasında çok fark olmasa da pişirme açısından farklılıklar göze çarpar.

Guo Qiao Mi Xian

Rubing

LaoNaiYangYu

SuHongDou

Kunming Fotoğrafları

kumming-2 kumming-3 kumming-4 kumming-5 kumming-6 kumming-7

Kunming Haritası

kumming-1

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir