Kola Lekesi Nasıl Temizlenir, Çıkar Mı

Kola Lekesi Nasıl Temizlenir
Kola Lekesi Nasıl Temizlenir

Kola Lekesi nasıl temizlenir, Kola lekesi koltuktan nasıl çıkar, içeriğe ulaşmak için başlığa tıklayınız

Bir çok meyve suyunun lekesi nasıl çıkarılır duymuşsunuzdur. Nar lekesi nasıl temizlenir, vişne lekesi çıkar mı, koltuğa meyve suyu döküldü nasıl temizlenir, kulağa yabancı gelen sorulardan değil. Peki hiç aklınıza geldi mi kola lekesi nasıl temizlenir.

Lekelere yapılan müdahalede zaman çok önemlidir. Lekeye hemen müdahale etme şansınız bulunuyorsa daha şanslısınız. Fakat leke kuruduktan sonra müdahalede bulunacaksanız o zaman farklı bir yöntem kullanmanız gerekecektir.

Döktüğünüz kola kurumamışsa kıyafetinizi hemen soğuk suya bastırmalısınız. Yaklaşık 1 saat suda bekledikten sonra makinede yıkayabilirsiniz. Eğer hemen müdahale edemeyecek bir ortamdaysanız sakın suyla temizlemeye kalkmayın. Kola lekesi nasıl temizlenir? Kola lekesinin üzerine tuz serperek bekletin. Bu sayede tuz kolayı emecek leke daha kolay çıkacaktır.

Bu tarz lekelerin temizliğinde sirke de kullanabilirsiniz. Unutmayın!!! Sirkeyi ev temizliği için de kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine sirke dökerek bekletin sonra makinede yıkayabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir