Java Sorunu Nasıl Düzeltilir(Çözüldü)

java-logo

   MEB e-okul java sorunu nasıl düzeltilir, ne yapmam gerekir? E-okul not girişi neden listelemiyor? Teknik analiz grafikleri neden engelleniyor? Java uygulamaları neden açılmıyor? İçeriğe ulaşmak için başlığa tıklayınız

2013 – 2014 Eğitim – Öğretim yılı 1. dönem öğretmenler açısından sıkıntılı bitti. E-okul not girişlerini tamamlamak isteyen öğretmenler Java güncellemesinin azizliğine uğradı. Karnelerin verileceği hafta başında karne girişlerini tamamlaması gereken öğretmenler, öğrenci listelemesini açamadığından dolayı e-okul not girişleri bir kaç gün gecikti.

Bu sorunu İnternet Explorer’da e-okul giriş sayfasını açtıktan sonra sağ üst taraftaki kısımdan Araçlar – Uyumluluk Görünümü Ayarları ‘ndan en üstteki boşluğa site adresini yazıp “ekle” derseniz çözebilirsiniz.

Fakat ekonomiyle ilgilenen arkadaşlar için sorun hala devam ediyor. Özellikle teknik analizciler için çok önem arz eden sitelerden biri olan paragaranti’nin teknik analiz grafikleri hala açılmıyor. Yukarıda anlattığım gibi bu site içinde yapsakta bir fayda etmedi. Sorunun ilerleyen günlerde çözüme kavuşacağını düşünüyorum.

Evet arkadaşlar sorunun çözümünü sizinle paylaşayım. Aşağıdaki gibi uyarı alanlar fotoğraflardaki işlemleri sırasıyla takip ediniz.

java5

Öncelikle “Başlat – Tüm Programlar – Java – Configure Java” ya giriyoruz.

java1

“Java Control Panel”inden “Security” kısmına giriyoruz.

java2

“Security” kısmında açılan sayfada kırmızıyla işaretlenen “Edit Site List” e tıklıyoruz.

java3

Üst tarafta ünlem işareti olan adres çubuğuna engellenen site adresini yazıyoruz. Adresin başına http:// yazmayı unutmayınız. “Add” e tıklıyoruz. “Ok” tıkladıktan sonra artık java grafikleri açılabiliyor. İyi Çalışmalar…

java4

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir