iPhone Kulaklık Modunda Kalması ve Ses Gelmemesi

iPhone Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözükmesi Sorunu Çözüm önerilerine bu yazımından ulaşabilirsiniz. Sesim gitmesine rağmen bana karşı tarafın sesi gelmiyor, hoparlör açınca geliyor

Telefonunuzdan birsen ses gelmemeye mi başladı, yan taraftaki ses düğmelerini açıp kapamaya çalıştığınızda “kulaklıklar” yazısı mı çıkıyor? Aşağıdaki önerileri deneyerek çözüme ulaşabilmenizi diliyorum. Altta bulunan videoyu izleyerek de işlemlerin nasıl yapılacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

iphone-headphone-jack

1-Yukarıdaki resimde görünen kısma saç kurutma makinesi ile hava uygulayın.

2.Kürdan ile ya da kulak çöpü ile hafif bir şekilde şarj girişi ve kulaklık kısmını temizleyin. (Bu iki uygulama eğer buralara herhangi şey kaçmışsa ya da oksitlenme tarzında bir şey varsa onun temizlenmesine yardımcı oluyor.)

3.Umarım bu bölümlere sıvı kaçırmadınız? Kaçtıysa da ilk yapacağınız iş telefonununuzu kapatıp , kilitli bir poşetin içine pirinç doldurup bir süre bekletmek ve çalışmasını dilemek

4.Kulaklığınızı bir çok kez takıp çıkarın.

5.Telefonunuzun tüm ayarlarını sıfırlamak görünüşte yapılacak son çare. iPad iPhone Nasıl Resetlenir

Tüm bunlardan sonuç elde edemezseniz ve garantiniz devam etmiyorsa güvendiğiniz bir telefoncudan kulaklık filminizi ya da şarj ünitesinin bulunduğu alt kısmın tümünü değiştirmenizi tavsiye ediyoruz . İyi şanslar.

iPad iPhone uygulama bekliyor Sorunu – Çözümü

Bunları da sevebilirsiniz

iPhone Kulaklık Modunda Kalması ve Ses Gelmemesi” için 12 yorum

  1. ZAMAN AYIRIP BU BİLGİLERİ PAYLAŞTIĞIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. ÇÖZÜM ÇOK BASİTMİŞ O KADAR UĞRAŞTIM ETTİM FORMLARDA OKUMADIĞIM SİTE KALMADI AMA BİR KÜRDANLA İŞLEM TAMAMDIR.
    SÜPERRR :))))

  2. Ya ben kulaklık girişine çoğu kez kürdan soktum çıkardım taktım olmadı kulaklığı da aynı şekilde uyguladım ama yok olmadı yani. Su da kaçmadı sadece kulaklık ile müzik dinliyordum ne olduysa çıkardıktan sonra oldu. Telefonumu sıfırlarsam eğer düzelir mi? Yoksa kulaklık girişi takılı kaldıysa bir çözüm yok mu? Lütfen cevap verin şimdiden teşekkürler

  3. Hakkaten çok saçma bir problem ama sorun giderme olarak 1ve 2. seçenekler yetti gerçekten Apple’dan beklenmedik bir sacmalik bence.elinize sağlık paylaşım icin teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir