Hangi Meyveler Kilo Aldırır?

imagesHangi meyveler kilo aldırır? Ulaşmak için başlığa tıklayınız.

Yazın geldiği bu günlerde çoğumuz ağır yemekler yemek yerine öğünlerimizi meyve ile geçiştiriyoruz. Bir yandan da böyle yaparak kolayca kilo verebileceğimizi zannediyoruz. Karpuz bu meyvelerin başında geliyor. Ancak karpuzun içindeki şekerin dönüşmüş bir hali olan meyve şekerini kimse hesaba katmıyor. Yani yazın sadece meyve yiyerek zayıflarım diyenlere kötü haber; kilo verdirdiğini düşündüğünüz meyveler sanıldığı kadar masum değil.

İçerdikleri vitamin ve minerallerin yanı sıra meyvelerde, meyve şekeri dediğimiz fruktoz bulunuyor.  Meyveler fazla yendiği takdirde, karbonhidrat içeriklerinden dolayı kilo aldırabilirler. Bu yüzden diyette meyveler uzmanların belirlediği çeşit, miktar ve porsiyonda tüketilmeli.
imagesEn az kalori ve şeker bulunan meyveler; ahududu, böğürtlen, kızılcık, çilek, papaya şeklinde sıralanabilir. Öğünler arası acıktığınızda yüksek kalorili yiyecekler yerine bir elma atıştırabilirsiniz.En yüksek şeker oranına sahip meyveler; karpuz, mandalina, vişne, üzüm, incir, kayısı özellikle kuru bir biçimde tüketildiklerinde kilo aldırıcı niteliği en fazla meyveler arasında dikkat çekiyor.

 

 

 

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir