Güneş Öpücüğü Etkisi

6_78  Safari makyajı nasıl yapılır? Safari makyajı kullanılan malzemeler nelerdir? İçeriğe ulaşmak için başlığa tıklayınız.

Toprak tonları kullanılan safari makyajı oldukça büyüleyici. Bakır ve altın gibi metalik tonlarla, bir Afrika kraliçesi gibi görünebilirsiniz.  İşte adım adım tüm ipuçları…

Temel:

Hafif bronzluk. Bu makyajın en temel ve olmazsa olmaz ürünü, bronzlaştırıcı pudra. Pudrayı çıplak yüze uygulamak yerine, daha etkili sonuç için önce transparan bir pudra ya da ince bir fondöten uygulayıp, pudrayı bunun üzerine dairesel hareketlerle ve uygun bir fırçayla sürün. Alın, burun ve yanaklara çok az daha fazla pudra uygulayın, böylece “güneş etkisi” yaratmış olursunuz.

Önemli detay:

Dumanlı gözler. Öncelikle göz kapaklarının tamamına bakır renkte far sürün. Ardından göz çevresine kahverengi far uygulayın. İç kısımlara altın rengi far gözlere ışık kazandırır. Son olarak siyah eyeliner ve bolca maskara sürün. Bu göz makyajını, en iyi nötr tonlarda bir ruj tamamlar.

Baştan çıkarıcı:

Çekici dudaklar. Dudaklara vurgu yapmak için kahve tonlarında bir ruj tercih edin. Çok koyu tonlardan kaçının.  Son olarak da pastel renk toprak tonlarında bir oje tercih edin. Tırnaklarınıza önce bir kat şeffaf kapatıcı sürerseniz, ojeniz daha uzun dayanır ve daha düzgün sürülür. Şimdi safari makyajınızla baştan çıkarabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir