Fatih dizisi Güzel Radu gerçek adı ismi nedir

andrej-pejic-picture-  Fatih dizisi Güzel Radu gerçek adı ismi içeriğine ulaşmak için başlığa tıklayınız.

Türkiye televizyon dizilerinde rol alan dizi karakterlerinin gerçek hayatta kim oldukları, kişisel özellikleri ve daha önce rol aldıkları dizileri öğrenmek için doğru adrestesiniz.

Ekranları başında milyonları içine alıp sürükleyen dizilerin nerede çekildikleri, konusunun ne olduğu, dizi karakterlerinin gerçek adı isimleri merak edilen tüm konular için yerigeldi.com’u takip edin.

Televizyon dizilerinde oynayan oyuncuların gerçek hayattaki isimlerini, daha önce hangi dizi ve filmlerde oynadıklarını, doğum tarihlerini, doğum yerlerini, fotoğraflarını bulabilirsiniz. Dizi oyuncularıyla ilgili merak ettikleriniz için sitemizi takip ediniz.

Fatih dizisi Güzel Radu gerçek adı ismi Andrej Pejic‘ dir.

Doğum Yılı 1991

Biyolojik olarak erkek olan ancak alımlı ve ince hatları nedeniyle aynı zamanda hem erkek, hem de kadın defilelerinde boy gösterebilen modellere yakıştırılan isim.
Dizideki görünümü nasıl olacak bilemiyorum ama Pejic’in hayat vereceği karakter, Fatih’in en güvendiği kişilerden olan ‘Güzel Radu’ bir hayli narin.

Güzel Radu/Radu Bey’ yani orijinal ismiyle Radu cel Frumos, Türkler tarafından Kazıklı Voyvoda, Batılılar tarafından da Kont Dracula olarak anılan Vlad Tepeş’in kardeşi.
Sultan II. Murad zamanında fethedilen Eflak’ta görevlendirilen ‘Voyvoda’nın yani yerel valinin isyanını engellemek için rehine olarak Edirne Sarayı’na getirilen çocukları Vlad ve Radu, böylece birlikte büyüdükleri Şehzade Mehmed’in yakın arkadaşı oluyor. Zamanla daha gelişen dostluk, Vlad’ın Eflak voyvodalığına tayin edilmesiyle bozuluyor. Fatih’e verdiği sözleri unutup ihanet eden Vlad’ın kellesini alıp Fatih’e yollamak da, onun yerine vali olarak görevlendirilen küçük kardeş Güzel Radu’ya düşüyor.
Yani anlayacağınız bu üçlü arkadaşlıkta Vlad dostluğa ihanet eden, yaptıklarıyla Şeytan’ın oğlu anlamına gelen lakabı hak eden kötülük temsilcisi. Fatih’ten 5-6 yaş kadar küçük olan Radu ise Sultan’a bağlılığını, kendi kanından olana tercih edecek kadar Fatih’e sadık biri.
Bu tarihi bilginin ışığında izlenmesi gereken Kanal D’nin ‘Fatih’ dizisindeki Güzel Radu karakterinin cazibesinin gücü, canlandıracak olan mankenin gerçeğiyle birleşince doğacak sansasyon da kendiliğinden ortaya çıkmakta.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir