Fatih dizisi Gevherhan Sultan gerçek adı ismi nedir

109285-hande-soral--54  Fatih dizisi Gevherhan Sultan gerçek adı ismi içeriğine ulaşmak için başlığa tıklayınız.

Türkiye televizyon dizilerinde rol alan dizi karakterlerinin gerçek hayatta kim oldukları, kişisel özellikleri ve daha önce rol aldıkları dizileri öğrenmek için doğru adrestesiniz.

Ekranları başında milyonları içine alıp sürükleyen dizilerin nerede çekildikleri, konusunun ne olduğu, dizi karakterlerinin gerçek adı isimleri merak edilen tüm konular için yerigeldi.com’u takip edin.

Televizyon dizilerinde oynayan oyuncuların gerçek hayattaki isimlerini, daha önce hangi dizi ve filmlerde oynadıklarını, doğum tarihlerini, doğum yerlerini, fotoğraflarını bulabilirsiniz. Dizi oyuncularıyla ilgili merak ettikleriniz için sitemizi takip ediniz.

Fatih dizisi Gevherhan Sultan gerçek adı ismi Hande Soral‘ dır.

Doğum Yılı 1987 Bursa

Gevherhan Sultan Fatih Sultan Mehmet’in kızıdır.Annesi Gülbahar Hatun’dur. Şehzade Bayezıd’ın kız kardeşidir. Gevherhan Sultan Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın oğlu Uğurlu Mehmet Bey ile evlenmiştir.Babası tarafından Sivas beylerbeyliğine atanan kocasının öldürülmesi üzerine İstanbul’a dönmüştür. İstanbul’a dönerek hayır işlerine başlayan Gevherhan Sultan’ın bu evliliğinden Göde Ahmet Bey adında bir oğlu olmuştur ve 1497 yılında Akkoyunlu hükümdarı olmuştur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir