Fatih dizisi Çiçek Hatun gerçek adı ismi nedir

kaanil_137507946496

Fatih dizisi Çiçek Hatun gerçek adı ismi içeriğine ulaşmak için başlığa tıklayınız.

Türkiye televizyon dizilerinde rol alan dizi karakterlerinin gerçek hayatta kim oldukları, kişisel özellikleri ve daha önce rol aldıkları dizileri öğrenmek için doğru adrestesiniz.

Ekranları başında milyonları içine alıp sürükleyen dizilerin nerede çekildikleri, konusunun ne olduğu, dizi karakterlerinin gerçek adı isimleri merak edilen tüm konular için yerigeldi.com’u takip edin.

Televizyon dizilerinde oynayan oyuncuların gerçek hayattaki isimlerini, daha önce hangi dizi ve filmlerde oynadıklarını, doğum tarihlerini, doğum yerlerini, fotoğraflarını bulabilirsiniz. Dizi oyuncularıyla ilgili merak ettikleriniz için sitemizi takip ediniz.

Fatih dizisi Çiçek Hatun gerçek adı ismi Gamze Özçelik‘ tir.

Doğum Yılı 1982

Çiçek Hatun’un Fatih Sultan Mehmet Han’ın haremine 1457/58′de alındığı sanılıyor.Çünkü 1459 senesinde şehzade Cem’i dünyaya getirmiştir. Fâtih Sul­tan Mehmed Han’ın ölümünden sonra Çiçek Hatun’un oğlu Şehzade Cem ağabeyi Bayezid’e ülkeyi bölmeyi teklif etmiş Beyazid’den olumsuz yanıt almıştır.Bu red cevabı üzerine iki kardeş sa­vaştı. Bölünmeye karşı olan Beyazid galip geldi.Şehzade Cem annesi Çiçek Hatun, hanımını ve çocuklarını alarak Kahire’ye gitti.

Cem’in esareti boyunca Çiçek hatun yanında kaldı.Kahire’de zor ve acıklı bir hayat sürdü. 1498′de, Kahire de öldü.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir