Dizimag Neden Kapatıldı

0
673 kez okundu

dizimagyd  Dizimag sitesi kapandı mı?, Dizimag neden açılmıyor, Yabancı dizileri nereden izleyebiliriz?, Dizimag e noldu? İçeriğe ulaşmak için başlığa tıklayınız.

DİZİMAG YENİDEN YAYINDA!!!!   magdizi.com adresinden yeniden yayına başlayan dizimag çakma dizimag olmuş. 1- 2 gün içinde o da kapanır fazla hevesli olmamak lazım. 🙂

DİZİ-MAG sitesi yayın hayatı artık sona erdi. Warner Bros’un avukatları Dizi-mag’in sahibinin evini basıp tüm cihazlara el koydu. Darphane gibi para basan dizi izleme sitesine son verilirken sahibine de hapis yolu göründü.

Bildiğiniz üzere Türkiye’nin en büyük online dizi izleme sitelerinden olan Dizi-mag, geçtiğimiz günlerde yayın hayatına son verilerek mahkeme kararıyla aniden erişime kapatılmıştı.

Dizi-mag.com’un mahkeme kararı ile kapatılmasından sonra Dizimag1 ve Dizimag2 şeklinde 2 farklı alan adları altında yayına devam eden ve Dizimag 9‘a kadar domain isimleri hazırlayan site artık tamamen bitmiş durumda.

WARNER BROSS’UN AVUKATLARI EVDEN ALDI

Şarkıcı Umut Akyürek’in kardeşi Ogün Genco Akyürek’e ait olan site mahkeme kararına rağmen farklı domainlerle yayına devam edince dünyaca ünlü yapım şirketi Warner Bross’un avukatları kapıya dayandı.

Avukatlar, Akyürek’in evini telif hakları ile ilgilenen savcılığın aldığı arama kararı ile arayıp suç aletlerine el koydurdu. Warner Bros şirketinin avukatları site yayını yapan cihazlara da el koydurunca sitenin yayını bitti.

Telif hakkı olmadan dizileri yayınlayan Ogün Genco Akyürek’in mahkeme kararına aykırı hareket ettiği için alacağı cezanın ertelenmeyeceği ve paraya çevrilmeyeceği söyleniyor.

DARPHANE GİBİ PARA BASIYORDU

İnternet sitelerinin kullanım oranlarını takip eden Alexa ratinglerine göre dünya klasmanında 1904.cü sırada yer alan Dizi-mag’ın takribi değeri 8.500.000 TL olarak belirtilmişti.

Günde 536.000 kişinin tıkladığı sitenin günlük gelirinin 7000 $ civarında olduğu tahmin ediliyordu.

Mahkeme kararıyla bitirilen Dizi-mag artık olmayacak, bu siteden ücretsiz dizi izleyenlerin bu eksikliklerini paralı servis veren yer ve platformlardan sağlaması gerekiyor.

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here