Dakar Hakkında Bilgi, Fotoğrafları

Dakar Hakkında Bilgi, Fotoğrafları, Nerededir, Gezilecek Yerleri Neresidir, konunun devamı için başlığa tıklayınız

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUVWYZ

Yukarıdaki harf tablosundan harflere tıklayarak diğer şehirlere ulaşabilirsiniz.

 

Dakar Nerededir

Batı Akrika’nın en batı ucunda Senegal’de yer almaktadır.

Dakar Hakkında Kısa Bilgi

Senegal Cumhuriyeti’nin başkentidir. Afrika’nın en kalabalık şehirlerinden olan Dakar Senagal’in siyasi, ekonomik, ticari, kültürel ve dinî merkezidir. Milletlerarası hava ve deniz ulaşımında da önemli bir yere sahiptir.

Dakar uzun süren Fransız sömürge yönetiminin ardından kısa bir süre Mali Federasyonunun, 20 mayıs 1960 tarihinden itibaren ise Senegal Cumhuriyetinin başkenti oldu.

Dakar’da Gezilecek Yerler

Çok az turist Dakar’a uğrar; tutucu ve çoğunlukla Müslüman olan bu şehrin yolcuları kendine çekmek için cazibesi veya büyük çekim merkezleri yoktur. Bununla beraber, ziyaretçilerin yapacağı ve göreceği çok şey vardır.

Ouakam’da 100 metre yüksekliğinde bir tepenin üzerinde yer alan, 49 metre uzunluğunda bir bronz heykel olan Afrika Rönesans Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretçiler, şehri ve Atlantik Okyanusu’nu tam olarak görmek için yukarıya bir asansörle çıkabilirler.
Son olarak, UNESCO Dünya Mirası alanı olan ve kötü bir üne sahip Köle Evi’ne ev sahipliği yapan Gorée Adası’na bir gezi düzenleyebilirsiniz. 1776’da inşa edilen bu ev, kölelerin Amerika kıtasına giderken geçtikleri ve insanın keyfini kaçıran ‘Dönüşü Olmayan Kapı’yı içerir. Kapıda durmak ve yabancı ülkelere yolculuk etmeye zorlanan milyonlarca Afrikalı tarafından hissedilen dehşeti ve endişeyi hayal etmek, yürekleri parçalayan bir deneyimdir.

Dakar’da Ne Yenir

Dakar, ziyaretçilere çok sayıda mutfak seçeneği sunan kalabalık Lübnanlı, Faslı ve Fransız topluluklarına sahiptir. Şehrin yerlileri ve turistler Tay, Japon, İtalyan, Cajun, Krio, Hint ve diğer Afrikalı restoranlar arasından da seçim yapabilirler. Bununla beraber, iyi restoranları bulmak zordur, bu yüzden bir rehber kitap taşıyabilir ya da sadece Les Almadies’e ve onun sayısız deniz ürünü restoranlarına yönelebilirsiniz.

Dakar Fotoğrafları

dakar-2 dakar-3 dakar-4 dakar-5 dakar-6 dakar-7 dakar-8

Dakar Haritası

dakar-1

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir