Bulaşık Makinesi Islak Çıkarıyor ÇÖZÜM

Bulaşık makinelerimiz ilk aldığımızdaki performansını zamanla kaybediyor gibi gelir bazen insana. Aslına bakarsanız performansını etkileyen durumları da gene biz ortaya çıkarıyoruz. Makinemize nasıl bakarsak o da bize o şekilde yanıt veriyor.

Bulaşık makinenizde yıkama sonrasında malzemeleriniz ıslak ya da kirli kalıyorsa dikkat etmemiz gereken bazı hususlar ortaya çıkıyor.

-Parlatıcı durumunu kontrol edin, parlatıcı ayarını arttırın (Parlatıcı kullanımının sağlığa zararlı olduğunu iddia edenler var ancak son durulama ile bulaşık üzerinde hiç bir kalıntı bırakmadığını da söyleyenler de yok değil. Alternatif olarak elma sirkesi veya beyaz sirke de kullanabilirsiniz. Ben en son beyaz sirke koydum herhangi bir koku veya sorunla da karşılaşmadım. Doğalı olsun diyenlere sirke önerilir.)

-Teflon veya Plastik maddeller suyu daha az ittiğinden üzerinde su birikintisi bırakabilirler. 

-Bulaşık makinenizi havalandırın. (Bulaşıklar yıkandıktan sonra 15 dakika falan kapağını açık bırakırsanız, kurutma için kullanılan sıcak havanın makine içinde yoğuşmasını ve ıslaklık bırakmasını engelleyebilirsiniz.)

-Makine Temizleyicisi Kullanın (Senede bir kaç kez içi boş makinenize en yüksek programda makine temizleyicisi ile çalıştırın.)

-Filtrenizi Temiz Tutun (4-5 yıkamada bir filtrenizi kontrole edin ve temiz kalmasını sağlayın aksi halde pis bulaşık suyu tekrar tekrar tabaklarınızın üstüne püskürtülebilir.)

Herhangi bir sorunuz olursa aşağıda yorum bırakabilir, en kısa sürede yardımcı olunmaya çalışılacaktır.

Tertemiz, kupkuru bulaşıklar sizinle olsun, bulaşık makineniz hep yardımcınız olsun… 🙂

bulaşık makinesi lekeli, kireçli, kirli, buğulu, bardakları puslu çıkarıyor

Bunları da sevebilirsiniz

Bulaşık Makinesi Islak Çıkarıyor ÇÖZÜM” için 4 yorum

  1. Bulaşık makinası 15 yıllık boş marka .bardakları ve tabakları sulu ıslak bırakıyor ne yapmalıyız.yardımcı olursanız seviniriz.parlatıcı olarak sirke kullanıyoruz.tuz bölümünede kaya tuzu veya limon tuzu koyuyoruz.

    1. Sirke kullanımında ıslak çıkarm yapabiliyor, parlatıcılarda kullanılan maddeler kurutma da yardımcı olduğu için daha iyi kurutuyor ama sağlık açısından bazen sirke kullanıyoruz, ben de kullandığımda sirkenin tam olarak kuru çıkarmadığını gördüm, beyaz sirkeyi de deneyebilirsiniz.

  2. Boch ‘un makinasını kullanıyorum alalı 6 ay oldu 2 kere servis çagırdım parlatıcı ayarı yükseltildi fakat tam kurutma yapmıyor . Bu sorundan bıktım çelikte bile sulu bırakma olabiliyor herşey de nemlilik ıslaklık kalıyor. Bu sorunu nasıl çözeceğim acil yardım istiyorum.

    1. Eğer makinenizden kaynaklı bir problem değilse, filtrelerinizi kontrol edebilir(bazen yağ filtreleri tıkayabiliyor), parlatıcı markanızı değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir