Bebek Nasıl Emzirilir

0
1.311 kez okundu
Bebek Nasıl Emzirilir
Bebek Nasıl Emzirilir

Bebek Nasıl Emzirilir, Emzirirken Bebek Nasıl Tutulmalı, içeriğe ulaşmak için başlığa tıklayınız


Emzirme esnasında bebeğinizin memeye dönük ve meme ucu hizasında olması gerekiyor. Sizin de rahat bir şekilde emzirebilmek için oturuyor olmanız çok daha kolay olacaktır. Emme işlemi sırasında bebeğinizin sadece meme ucunuzu değil meme ucu halkasını da ağzına almasını sağlarsanız hem daha uygun bir şekilde süt emmesini sağlamış olursunuz hem de meme ucunuzda gerçekleşebilecek zedelenme ve yaraların önüne geçebilirsiniz.

Bebek Emzirirken Nasıl Oturulmalı
Bebek Emzirirken Nasıl Oturulmalı

Zaman zaman bebek nasıl emzirilir diye kendinize soruyor olabilirsiniz. Acaba doğru pozisyonda mı tutamıyorum. Yoksa bebeğim hiç emmeyecek mi? Bebeğinizi emzirmeye başlatmak için göğsünüzü dudaklarına değdirdikten sonra ağzını tamamen açmasını beklemelisiniz. Geniş bir şekilde ağzını açtığından emin olduktan sonra meme başınızı ve meme ucu halkasını ağzına büyük oranda aldığından emin olmalısınız.

İlk altı ay boyunca bebeğinizin sadece anne sütüyle beslenmesi hem göğüslerinizin düzenli olarak süt üretmesine katkı sağlayacaktır hem de bebeğinizin gelecekte çok daha dayanıklı ve zeki olmasına yardımcı olacaktır.

Eğer bebeğiniz memenizi emmiyorsa kendinize bebek nasıl emzirilir diye sormanız lazım.Zira ilk altı ay boyunca bebeğinizin hiç bir şekilde sizin sütünüzden başka sıvıya ihtiyacı bulunmamaktadır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here