Anason Nedir, Ne İşe Yarar

anasonAnason Nedir, Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır, Yararları ve Zararları Hakkında Bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Anason Hakkında Bilgi

Anason, tarla kenarlarında bulunan, haziran ve temmuz aylarında görülen şifalı bir bitkidir. Anason’un halk arasında bilinen diğer isimleri de, Raziyane, Enison, Nanahan’dır.

Anason hakkında bilgi sahibi olmak için latince adı Pimpinella Anisum olarak araştırma yapılabilir.

Ne işe yaradığı, nerelerde kullanıldığı, faydaları ve zararları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki satırları okumaya devam edin.

Pimpinella Anisum, Orta Avrupa, Rusya, Doğu Hindistan ve Akdeniz iklimine sahip ülkerlerde yetişen şifalı bir bitkidir.

Nasıl Kullanılır

Anason, tamamen olgunlaştıktan sonra temmuz, ağustos aylarında toplanarak gölgede kurutulur. Su buharı destilasyonu ile elde edilen yağı kullanılır. Anason ilaç kullanımı dışında içecek olarak ve  çöreklere lezzet vermesi için de kullanılır.

Ne İşe Yarar

Anason, acı ve yakıcı tadı, kokusu sebebiyle tükrük ve mide öz suyu salgısını çoğaltır ve dolayısıyla iştah açar. Hazmı kolaylaştırır, bağırsak gazlarının oluşumunu engeller.

Şifalı bitkilerin ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı, nerelerde bulunduğu, faydaları ve zararları hakkında detaylı bilgileri elde edebilirsiniz. Diğer şifalı bitkiler hakkında bilgi almak için aşağıdakilere göz atabilir, ayrıca sağ tarafta bulunan “Kategori” bölümünden “Şifa İçin” e tıklayıp aradığınız bitkilerle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir