Akyıldız Soğanı Nedir, Ne İşe Yarar

akyildizAkyıldız Soğanı Nedir, Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır, Yararları ve Zararları Hakkında Bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Akyıldız Soğanı Hakkında Bilgi

Akyıldız soğanı, ormanlık alanlarda bulunan, nisan ve mayıs aylarında görülen şifalı bir bitkidir. Akyıldız soğanı’nın halk arasında bilinen diğer isimleri de, köpek soğanı’dır.

Akyıldız Soğanı hakkında bilgi sahibi olmak için latince adı Ornithogalum Umbellatum olarak araştırma yapılabilir.

Ne işe yaradığı, nerelerde kullanıldığı, faydaları ve zararları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki satırları okumaya devam edin.

Ornithogalum Umbellatum, Avrupa, Anadolu ve Kıbrıs’ta yetişen şifalı bir bitkidir.

Nasıl Kullanılır

Akyıldız soğanının yaprakları Anadolu’da yer yer sebze olarak kullanılır.

Toprakaltındaki yumruları ise yenir, taze veya pişmiş olarak çıban ve sivilcelerin üzerine bağlanmak suretiyle kullanılır.

Ne İşe Yarar

Akyıldız Soğanı, eski Yunanlılardan beri sivilceleri olgunlaştırmak için kullanılır.

Kusturucu, idrar arttırıcı ve kalbin kasılmasını kuvvetlendiricidir. Yüksek dozlarda alınması zehirlenmelere yol açabilir.

Şifalı bitkilerin ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı, nerelerde bulunduğu, faydaları ve zararları hakkında detaylı bilgileri elde edebilirsiniz. Diğer şifalı bitkiler hakkında bilgi almak için aşağıdakilere göz atabilir, ayrıca sağ tarafta bulunan “Kategori” bölümünden “Şifa İçin” e tıklayıp aradığınız bitkilerle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir