Acı Ağaç Nedir, Ne İşe Yarar

aciagacAcı Ağaç Nedir, Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır, Yararları ve Zararları Hakkında Bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Acı Ağaç Hakkında Bilgi

Acı Ağaç, ormanlık alanlarda bulunan, nisan ve mayıs aylarında görülen şifalı bir bitkidir. Acı Ağaç’ın halk arasında bilinen diğer isimleri de, Surinam ağacı, acı odun, acı tahta, acı yonga veya kuasya’dır.

Acı Ağaç hakkında bilgi sahibi olmak için latince adı Quassie Amara olarak araştırma yapılabilir.

Ne işe yaradığı, nerelerde kullanıldığı, faydaları ve zararları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki satırları okumaya devam edin.

Quassie Amara, Orta ve Güney Amerika’da Antil adalarında yetişen şifalı bir bitkidir.

Nasıl Kullanılır

Acı ağacın 2 ile 10 cm kalınlığı arasındaki dalları kurutulur. Kullanılacağı zaman küçük parçalara ayrılıp demet haline getirilir ve suda kaynatılır. 1 Lt suyun içine 5-10 gram hazırlanan ağaç demeti konulur 5-6 saat dinlendirilir. Süzüldükten sonra günde 3 defa yarım bardak içilir.

Ne İşe Yarar

Acı ağaç, adından da anlaşılacağı gibi acı tadı nedeniyle tükrük salgısını arttırır, mide ve bağırsakları hareketlendirir, dolayısıyla iştah açar ve sindirimi kolaylaştırır.

Fazla içilirse baş dönmesi, bulantı, kusma gibi yan etkileri görülebilir.

Şifalı bitkilerin ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı, nerelerde bulunduğu, faydaları ve zararları hakkında detaylı bilgileri elde edebilirsiniz. Diğer şifalı bitkiler hakkında bilgi almak için aşağıdakilere göz atabilir, ayrıca sağ tarafta bulunan “Kategori” bölümünden “Şifa İçin” e tıklayıp aradığınız bitkilerle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir