90’lar dizisi Nuri Tuncay gerçek adı ismi nedir

deniz-oral-doksanlar1 90’lar dizisi Nuri Tuncay gerçek adı ismi nedir, içeriğe ulaşmak için başlığa tıklayınız.

90’lar dizisi Nuri Tuncay gerçek adı ismi : Deniz ORAL ‘ dır.

(14 Ekim 1963) Türk sinema ve tiyatro oyuncusu. Sahne tozunu çok küçük yaşlarda yuttu Deniz Oral… İzleyici onu ilk olarak 10 yaşındayken rol aldığı “Almanya’dan Bir Yar Gelir Bizlere” oyunuyla tanıdı. 14 Ekim 1963’te Mersin’de dünyaya gelen oyuncu, ilk, orta ve lise eğitimini de memleketinde tamamladı. Beş çocuklu bir ailenin en minik ferdi olan Oral’ın üç ağabeyi ve tiyatrocu bir de ablası vardı. Mersin Bölge Tiyatrosu’nda oynayan ablası, çocuk oyuncuya ihtiyaç duyulduğu bir gün Deniz Oral’ın elinden tutup onu tiyatroyla tanıştırdı. Küçüklüğünden beri tiyatroya yeteneği ve ilgisi olan Oral, “Almanya’dan Bir Yar Gelir Bizlere” ile sahneye ilk adımını attı. Deniz Oral, uzun bir süre Mersin Bölge Tiyatrosu’nda amatör oyunculuğa devam etti.

kaynak:wikipedia

Türkiye televizyon dizilerinde rol alan dizi karakterlerinin gerçek hayatta kim oldukları, kişisel özellikleri ve daha önce rol aldıkları dizileri öğrenmek için doğru adrestesiniz.

Ekranları başında milyonları içine alıp sürükleyen dizilerin nerede çekildikleri, konusunun ne olduğu, dizi karakterlerinin gerçek adı isimleri merak edilen tüm konular için yerigeldi.com’u takip edin.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir