3. Gebelik Haftası Ne Yapmalıyım?

201206104311_gebelik-81

3. gebelik haftasında ne yapmalıyım? Gebeliğin 3. haftasında anne nelere dikkat etmelidir? Gebelikte annelerin dikkat etmesi gereken durumlar nelerdir? Anne hamile olduğunun farkına ne zaman varır? Bebeğin gelişimi için anne neler yapmalıdır? İçeriğe ulaşmak için başlığa tıklayınız.

Evde yapılan hamilelik testlerinde pozitif sonuç görme ihtimaliniz çok yüksek. Fakat daha kesin sonuç almak için geciken adet dönemini beklemeniz tavsiye edilir. Geciken adet döneminden sonra idrar testinde negatif sonuç görürseniz üzülmeyin ilerleyen günlerde pozitife dönebilir. Eğer pozitif bir sonuç çıkarsa da %99 hamilesiniz hemen bir Kadın Doğum Uzmanına gidin. Unutmayın %1 lik bir risk bile bu durumlar için fazladır. Doktorunuza gitmeden önce temkinli davranmakta yarar var. Dünyanın bin bir türlü hali var sonra hayal kırıklığı yaşamayın.

Unutmayın hala yediklerinize özen gösteriyorsunuz. Bebeğinizin gelişimi açısından ilk haftalar en önemli haftalardır. Mutlaka ceviz, badem, fındık, haftada 2 kez balık, bol su tüketme fayda vardır. Çiğ et, çiğ sosis yemeyin. Yediğiniz etlerin mutlaka iyi pişirildiğine dikkat edin.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir