Bulaşık Makinesi Islak Çıkarıyor ÇÖZÜM

Bulaşık makinelerimiz ilk aldığımızdaki performansını zamanla kaybediyor gibi gelir bazen insana. Aslına bakarsanız performansını etkileyen durumları da gene biz ortaya çıkarıyoruz. Makinemize nasıl bakarsak o da bize o şekilde yanıt veriyor.

Bulaşık makinenizde yıkama sonrasında malzemeleriniz ıslak ya da kirli kalıyorsa dikkat etmemiz gereken bazı hususlar ortaya çıkıyor.

-Parlatıcı durumunu kontrol edin, parlatıcı ayarını arttırın (Parlatıcı kullanımının sağlığa zararlı olduğunu iddia edenler var ancak son durulama ile bulaşık üzerinde hiç bir kalıntı bırakmadığını da söyleyenler de yok değil. Alternatif olarak elma sirkesi veya beyaz sirke de kullanabilirsiniz. Ben en son beyaz sirke koydum herhangi bir koku veya sorunla da karşılaşmadım. Doğalı olsun diyenlere sirke önerilir.)

-Teflon veya Plastik maddeller suyu daha az ittiğinden üzerinde su birikintisi bırakabilirler. 

-Bulaşık makinenizi havalandırın. (Bulaşıklar yıkandıktan sonra 15 dakika falan kapağını açık bırakırsanız, kurutma için kullanılan sıcak havanın makine içinde yoğuşmasını ve ıslaklık bırakmasını engelleyebilirsiniz.)

-Makine Temizleyicisi Kullanın (Senede bir kaç kez içi boş makinenize en yüksek programda makine temizleyicisi ile çalıştırın.)

-Filtrenizi Temiz Tutun (4-5 yıkamada bir filtrenizi kontrole edin ve temiz kalmasını sağlayın aksi halde pis bulaşık suyu tekrar tekrar tabaklarınızın üstüne püskürtülebilir.)

Herhangi bir sorunuz olursa aşağıda yorum bırakabilir, en kısa sürede yardımcı olunmaya çalışılacaktır.

Tertemiz, kupkuru bulaşıklar sizinle olsun, bulaşık makineniz hep yardımcınız olsun… 🙂

bulaşık makinesi lekeli, kireçli, kirli, buğulu, bardakları puslu çıkarıyor

Belki bunları da beğenirsin...

Henüz yorum yapılmadı

  1. Mikali dedi ki:

    Bulaşık makinası 15 yıllık boş marka .bardakları ve tabakları sulu ıslak bırakıyor ne yapmalıyız.yardımcı olursanız seviniriz.parlatıcı olarak sirke kullanıyoruz.tuz bölümünede kaya tuzu veya limon tuzu koyuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir