Brother TN-1040 Toner Reset – Dolum

Brother HL 1111, DCP-1511, MCF-1811/1815 modeli yazıcının toneri nasıl doldurulur, toneri nasıl resetlenir, reset çarkı nerededir, HL 1111 modeli çipli mi? Çip reseti var mı? Nasıl Yapılır?

Brother HL 1111,DCP-1511, MCF-1811/1815  modeli yazıcılar  TN 1040 modeli toner kullanmaktadır. Bu tonerlerin en güzel yanı da kullanıcı dostu olmalarıdır. Kısacası bu yazıcılarda çip bulunmamakta ve kendiniz kolaylıkla dolum yapabilirsiniz.

Toner dolumu ve toner üzerinden yapılan resetleme işlemi aşağıdaki video ve görsellerde anlatılmaktadır.

-Öncelikle Tonerimizi yazıcıdan çıkarıyoruz, yeşil kısımdan ayırıyoruz.

-Tonerin yanında bulunan tıpayı dikkatlice açıyoruz (dikkat edin çünkü daha sonra doğru dürüst kapanmayan tıpalar etrafı kirleten toner tozlarına sebebiyet verecektir.)

-Tonerin içinde eskiden kalan toner tozlarını boşaltıp daha sonra bize eziyet çıkarmaması için iyice temizliyoruz. (Elektrik süpürgesi ile içini de çekebilmeniz mümkün)

-Yeni toner tozunu çok fazla abartmadan dolduruyoruz ve tıpamızı kapatıyoruz,

-Sıra geldi tonerimizi resetleyip sıfırlamaya, tonerin diğer yan tarafındaki (tıpa olmayan) vidaları söküp dikkatlice kaldırıyoruz, ve aşağıdaki videoları izleyip resetimizi tamamlayabiliriz.

Anlamadığınız noktalar için yorum bırakın yardımcı olmaya çalışırız.

Aşağıdaki videoda da uygulamalı olarak anlatılmakta.

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 5 tane yorum yapılmış.

 1. egitimci dedi ki:

  sağolun faydalandım

 2. Mustafa dedi ki:

  Ben hepsiburada.comdan siparis verdim yardimci olurmusunuz detayli bilgi alamadim kimisi cipli kimisi cipsiz diyor doldurma yapabilirmym

  • yerigeldi dedi ki:

   Ürün çipli değil anlatımları uygularsanız, yazıcınız boş göstermeyecek tekrar tekrar doldurarak kullanabilirsiniz. Kendim de aynı yazıcıyı kullanıyorum her hangi bir sorun yaşamadım, sadece bu işlere elinizin yatkın olması yeterli.

 3. yusuf aydın dedi ki:

  üstat daha önce dolum yaptım sorun yok şimdi toner bitik hatası alıyorum yeni modül almama rağmen aynı hata devam ediyor toner durumunun da devama getirdim aynı başka ne sorun olabiir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir